Hesabınız var mı ? Giriş yapın | Yeni üye ? Kayıt olun

Prag Otelleri

Size en uygun oteli hemen bulun !

Prag, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti ve Avrupa'da popüler bir turist şehridir. Kent, Vltava Nehri kıyısında yer alır ve birçok turistik yere sahiptir. Prag'ı ziyaret eden turistler, şehir genelinde hoş vakit geçirebilmektedirler. Oyunlar ve eğlence merkezleri Prag'da oldukça yaygındır. Vltava nehri, seyir veya yelken için seçenekler sunmaktadır. Şehri keşfetmek için bisiklet turları da farklı organizasyonlar tarafından sunulmaktadır. Macera dolu ruhlar için şehrin dağlarında ve kırsalda yürüyüş ve bisiklet yolları ve skydiving için de bir seçenek mevcuttur. Kentin etrafında, Petřín Tepesi'nde çocuklar için harika dinlence mekanları gibi birkaç park mevcuttur. Rose Garden ve Ayna labirenti, bir aile gezintisi için harika olabilir. Şehrin çocuklarla dolaşmaya değer birçok müzesi mevcuttur. Kukla şovları, çocukların ilgisini çeken diğer yerlerdir.

Prag gezilecek yerler

Prag şehri, Prag Kalesi ve Vyšehrad gibi kaleler içeren birçok turistin uğrak noktasına sahiptir. Eski Şehir Meydanı, Prag astronomik saati ve Charles Köprüsü'nü ziyaret etmeye değer birkaç kilise sunmaktadır. İlgi çekici yerler arasında Prag astronomik saati ve Charles Köprüsü yer almaktadır. Bunların yanı sıra, tarihi önemi ile kentte çeşitli başka yerler ve yapılar da bulunmaktadır. Alışveriş merkezleri ve yerel mağazalar Prag'da hem marka hem de yerel ürünlerin bulunabilmesi için fazlaca bulunmaktadır. Eski Kent Meydanı, Noel ve Paskalya gibi festivallerde düzenlenen özel pazarlara ev sahipliği yapmaktadır.

Prag Restoranları

Turistler için Prag'da yemek yiyebileceği pek çok seçenek mevcuttur. Yol kenarında bulunan bistrolardan, posh'taki yemek çeşitlerine yemek yiyebileceğiniz pekçok yer mevcuttur. Otantik yerel yemekler ve İtalyan gibi uluslararası yemekler içeren çok çeşitli yemekler servis edilmektedir. Gün boyunca kahve ve atıştırmalık servis eden çok sayıda kafe mevcuttur. Prag'da otantik Çek yemekleri sunan çok sayıda restoran bulunmaktadır. Bunların bazıları, dünya mutfağı ve içecekler sunabilmektedir. Strahov Monastery Brewery, bir açık hava alanı olan bir pub ve restorana sahiptir.Nota Bene, taze malzemelerle yemek yapan başka popüler bir restorandır.

Prag Gece hayatı

Gece Hayatı Prag şehri, turistlerin uğrak yeri olan gece kulüplerine sahiptir. Bar, pub ve dünyanın en iyi biralarından bazılarına sahip küçük bira fabrikaları bulunmaktadır. Birkaç işyeri, onlara hitap eden insanlar için caz ya da klasik müzik çalmaktadır. Jazz dock, iyi yemekleri olan nehir kenarında canlı müzik için mükemmel bir yerdir.

Prag Mevsim

Prag ılıman iklim kuşağında bulunur ve sıcak yazlar ve soğuk kışlar yaşanmaktadır. Kasım ayından Mart ayına kış aylarında kar yağışı görülebilir. Mayıs ayından Ağustos ayına kadar uzanan yaz aylarında parlak bir güneş mevcuttur, ancak yağmur yağabilir. Mayıs, Haziran ve Eylül ayında turistler için hoş bir hava bulunmaktadır. Sıcaklıklar Temmuz ve Ağustos aylarında daha fazladır. Noel zamanı genellikle daha soğuktur, ancak şenlik mevsimi ve az sayıda turist bazıları için büyüleyici olabilir.

Prag Dil ve Para birimi

Prag halkının anadilidir. Şehrin dört bir yanındaki pek çok yerde İngilizce diline iyi hakim bireyler bulunmaktadır. Almanca, İtalyanca ve Rusça birkaç daha az yaygın olarak konuşulan dillerdir. Çek kronları veya koruna Çek Cumhuriyeti resmi para birimidir. Alkollü içecekler ve içecekler oldukça ucuzdur. Şehrin üç ya da dört yıldızlı konaklama merkezleri, 25 ila 30 eurodan başlayan temel ihtiyaçları karşılayan bir oda ile yaklaşık 2500 kron ya da 100 euroluk bir odaya sahip olabilmektedirler.

Prag Ulaşım

Prag Havaalanı, uluslararası uçuş bağlantısı sağlamaktadır. Şehirde metro servisleri ve tramvaylar ile birlikte otobüs servisi mevcuttur. Belki bir ağ mevcuttur, hepsi de birbiri ile bağlantılıdır. Taksiler de Prag'da gezmek için kullanılabilir.

Prag Olumsuz Yanları

Şehir yankesici olaylarıyla kötü üne sahiptir ve turistlerin cüzdanlarına ve eşyalarına dikkat etmesi gerekir. Taksi sürücüleri ve bazı restoranlar müşterileri kazıklayabilmektedir ve ziyaretçiler dikkatli olmalıdır.

Otel Bul