Maldivler Otelleri

Benzersiz bir balayı için, Size en uygun Otel'i bulun

Beyaz kumlu plajları, kristal turkuaz denizleri görmek istediğiniz ve mercan kayalıklarının gökkuşgulu bir görüntüsünü izlendiği bir tatile mi ihtiyacınız var? Maldivler büyüleyici, güzel ve kültür dolu ve tarih doludur. Yerel lehçeyi öğrenin, tüplü dalış yapın, bir plaj bungalovunda yaşayın ve tatilinizin tüm değerini elde edin. Sualtı yemek deneyiminin keyfini çıkarın ve doğanın parlaklığını yaşarken büyük manta ışınlarıyla yüzün. Maldivler büyüleyici su altı ekosistemi ile ünlüdür. Balık tutma, yüzme, tüplü dalış, şnorkel, su kayağı ve rüzgar sörfü en popüler aktivitelerdir. 5 yıldızlı bir atmosfere sahip olan Alimatha Adası, Maldivler'de tek duraklı bir turistik yerdir. Ada'daki etkinlikler bütün aileye uyacak şekilde tasarlanmıştır. Çocuklar rüzgar sörfü, şnorkelle yüzme veya yüzmeye katılabilir. Kurumba Maldives lagün gibi oteller, çocukların oyun, film ve eğlenceli öğrenme seanslarıyla eğlenmesini sağlayan profesyonel çocuk bakımı hizmetleri sunmaktadır.

Dışarıda Yemek

Çoğu tatil köyü ve otel tesisinde restoran bulunmaktadır. Çok çeşitli deniz ürünleri yemekleri sunan birkaç dışarıda yemek yenecek mekanlar da bulunmaktadır. Ithaa kuşkusuz dünyanın en güzel restoranıdır. 180 derece sualtı ekranı okyanusun en görkemli yapısını ortaya koymkatadır. The Hive Restaurant'ı ve baharatlı Taylandlı tavuk gibi en iyi uluslararası mutfaklardan bazılarını denemeyi unutmayın.

Maldivler Gece Hayatı

Maldivler'i keşfetmek isteyen turistlere, Bandos Plajı'nda gece eğlencesi, Gili Lankanfushi'de ormancılık sineması yapmayı veya sadece şehirde barlarda takılmayı öneririz.

Maldivler Görülecek Yerler

Maldivler'in zengin bir doğal, kültürel ve tarihi geçmişi bulunmaktadır. Utheemu Ganduvaru, Maldivler Ulusal Müzesi ve Eski Cuma Camii'ni ziyaret edin ve mimari güzelliği yaşayın. Banana resifleri ve HP resifleri, geniş deniz yaşamı ve renkli mercan ile dünyaca ünlü dalış siteleridir. Çarpıcı lagünler, güzel bir yeşil alan ve tropik çiçeklerin görülebilmesi için Sun Island Resort and Spa sizin için en iyi yerdir. Düşük bütçeli, düşük maliyetli alışveriş deneyimi için, hediyelik eşya ve biblolar satın almak için mobil bir yerel pazara gitmeyi düşünebilirsiniz. Şehrin Agora Alışveriş Merkezi sevdikleriniz için mükemmel bir hediye aramanızı daha kolay hale getirecektir.

Dil ve Para

Birincil Maldivler dili olan Dhivehi, Arapça, Hintçe, İngilizce, Sinhalca ve Urduca'nın bir karışımıdır. Büyük bir turistik yer olarak neredeyse tüm popüler uluslararası diller Maldivler sakinleri tarafından konuşulmakta ve anlaşılmaktadır. ABD Doları, Maldivler'deki tüm oteller ve tatil bölgelerinde kabul edilmektedir. Yerel para birimi olan Rufiyaa (Rf), turistler arasında nadirdir ve çoğunlukla yerliler tarafından kullanılmaktadır.

Maldivler İklim ve Zaman

Sadece iki mevsim, Kuzeydoğu Muson ve Güneybatı Muson ile Maldivler'de, yıl boyunca mükemmel bir hava bulunmaktadır. Hafif yağmur ve gök gürültülü fırtınalar tatil deneyiminizi etkilemez. Maldivler'de ziyaretçiler her zaman dünyanın 5 saat önündedir (GMT + 5), zaman hakkında endişelenmeniz gerekmez.

Ulaşım, Bir ada olarak ziyaretçiler, deniz yoluyla ya da hava yoluyla Maldivler'e ulaşabilirler. Farklı adalara geçerken teknelere, helikopterlere ve deniz uçaklarına ihtiyaç vardır.