Hesabınız var mı ? Giriş yapın | Yeni üye ? Kayıt olun

Lizbon Otelleri

En uygun otel'i bulun!

Lizbon'da her tarza uygun çok sayıda otel bulunmaktadır. Size en uygun Otel'i bulumak için tek yapmanız gereken web sitemiz üzerinden gidiş ve dönüş tarihlerlerinizi seçmek. 5 Yıldız Otellerden Şehir merkezi otellerine yüzlerce otel elinizin altında.

Lizbon'u Keşfedin

Lizbon, Portekiz'in başkenti ve tüm şehirler arasında en büyüğüdür. Atlantik kıyılarında yer almaktadır ve Tagus Nehri, Atlantik Okyanusu'na karışmadan önce şehri geçmektedir. Güney Avrupa'nın en çok ziyaret edilen ilk on turizm şehri arasında bulunmaktadır. Şehirde bisiklet turları, özel tekne turları ve gemi seyahatlerini içeren farklı turlar mevcuttur. Kıyı alanları ve Targus Nehri, kayak ve sörf gibi su sporlarına oldukça müsaittir. Lizbon kentinde ailelerin ziyaret edebileceği birkaç hayvanat bahçesi mevcuttur. Eğlence mekanları ve su parkları, şehirde çocuklar için vakit geçirmek için harika yerlerdir. Lizbon'un etrafı, mezarlar ve megalitleri içeren birçok anıt ve dini yapılara sahiptir. Saint George Kalesi, Lizbon Katedrali kilisesi ve Belem Kulesi turistlerin uğrak noktalarıdır. Şehirde keşfedilebilecek çok sayıda müze ve orman parkı bulunmaktadır.

Dışarda yeme içme

Lizbon, yemek yemeyi seven turistler için bol miktarda restoran ve yemek yiyecek yerlere sahiptir. Şehir boyunca bolca yemek yemek için büfe ve dinlenme noktaları mevcuttur. Bunların birçoğu plajlar ve kıyı şeridi üzerinde bulunmaktadır. Şehrin restoranları hem yerel hem de uluslararası yemekler sunmaktadır. Şehrin en popüler restoranlarından bazıları Cervejaria Ramiro ve Time Out Mercado da Ribeira'yı içermektedir. Rıhtımda harika yiyeceklerle muhteşem manzaralar sunan restoranlar bulunmaktadır.Fado evleri otantik ev yapımı yiyeceklerle birlikte canlı halk müziği eşlik etmektedir

Gece Hayatı

Lizbon, heyecan verici ve ekonomik gece hayatı ile oldukça popülerdir. Şehrin çevresinde neredeyse sabaha kadar açık olan sayısız kulüp, diskotek ve bar bulunmaktadır. Şehrin Bairro Alto semti, farklı zevklere uygun birçok kulüp ve diskoteğe ev sahipliği yapmaktadır.

Alışveriş

Lizbon'un alışveriş merkezleri yanı sıra şehrin etrafında birkaç yerel pazar da mevcuttur. Alışveriş merkezlerinde çoğu uluslararası marka mevcuttur. Kentteki bit pazarı, retro tarzda el yapımı ürünler arayan turistlerin uğrak yeridir. Parfümler, kahve çekirdekleri, deri eşyalar ve hediyelik eşyalar bu pazarlarda oldukça popülerdir.

Ulaşım

Lizbon kenti 50'den fazla duraklı geniş bir metro ağına sahiptir. İkonik tramvaylar şehir etrafında dolaşmak için kullanılabilirbilir ve otobüs servisi de mevcuttur.Humberto Delgado Havaalanı şehre uluslararası uçuş bağlantısı sağlamaktadır.

Dil ve Para birimi

Lizbon, Avrupa'daki turistik yerler söz konusu olduğunda oldukça ekonomiktir. Konaklama, makul fiyatlı iken yiyecek, ulaşım ve gezi oldukça ucuzdur. Sirkülasyona giren para Euro'dur ve günlük olarak 100 euroluk bir masraf, gıda ve orta halli konaklama içeren bir turist çiftinin karşılaşabileceği bir durumdur. Portekizce, Lizbon halkının ana dilidir. Popüler turist noktaları ve şehir çevresindeki birkaç popüler mekan, Fransızca bilen İngilizce konuşan çalışanlara sahiptir. Bir turist için, yerel dildeki birkaç kelimeyi ezberlemek akıllıca olacaktır.

Mevsim

Lizbon kentinin iklimi doğada Akdeniz iklimidir ve sıcaklıklar hem kış hem de yaz için Celsius ölçeğinde 7 ila 29 derece arasında ortalamada kalmakta. Kış sezonu Aralık ayından Şubat ayına, yaz Haziran ayından Eylül ayına kadar sürmektedir. İlkbahar ve sonbahar mevsimi Lizbon'u ziyaret etmek için en iyi zamandır. Mart ayından Mayıs'a ve Eylül ayından Ekim ayına güzel bir hava vardır ve turist sayısı da daha düşüktür ve daha ucuz seyahat olanağı sunar.