Hesabınız var mı ? Giriş yapın | Yeni üye ? Kayıt olun
Yolcu sayısı

Roma Otelleri

Roma Otelleri için en iyi fiyatlarla rezervasyon yapın

Roma, Kolezyum, Roma forumu ve Panteon gibi görülmeye değer şaşırtıcı yapılara sahip tarihi ve mimarinin kalbidir. Tüm dünyadaki yolcular, bir kez daha bir ömür boyu deneyim elde etmek için Roma sokaklarında dolaşmaktadırlar. Roma'da yapılacak en popüler şey, Sistine Şapeli gibi tarihi ve mimari siteleri ziyaret etmek, Via Vittorio VenetoStreet'de kıyafetler, mücevherat ve sanat alışverişi yapmak ve Vatikan Müzeleri gibi çeşitli dini yapıların çevresini gezmektir. Hayvanat bahçesi hayvanlarını ve saf doğayı görmek için Villa Borghese'i ziyaret edin. Çocuklar, Piazza del Popolo'da koşturup eğlenirken biraz tarih öğrenin ve Trevi Çeşmesi'nde bir ya da iki tane para bırakıp bir dilek tutun.

Yeme içme ve gece hayatı

Yemek severler, Roma'nın ünlü lezzetleri olan cacio e pepe'nin tadını çıkarmakda asla başarısız olmayacaktır. Geleneksel lezzetler için CucinaRomana'yı, geleneksel olmayan lezzet için Rosciolifor'u ziyaret edin. Pizza, Roma parmak yemeğidir ve birkaç kafe, restoran ve fast food eklemleri bu lezzetli atıştırmalık hizmeti vermektedir. İtalyan yemeklerini seviyorsanız, Roma en iyi İtalyan lezzetlerinin evidir. Flavio al Valavevodetto'nun eski kalıntılarında cacio e pepe gibi klasik makarna yemeklerinin tadını çıkarın veya Mordi e Vai'de sandviç ve atıştırmalıklar yiyin.

Lanificio 159'da ünlü DJ'lerin ve müzik sanatçısının düzenli olarak yaptığı performans ve eğlencenin tadını çıkarın. Ex Doganain tarafından San Lorenzo Mahallesi'ne uğrayın ve şaşırtıcı çeşitli konserleri, sokak gıda satıcılarını, clubbing, sanat, kokteyl barları ve sinemayı deneyimleyin.

 

Gezilecek Yerler

Roma Görülecek Yerler Herhangi bir Roma filmi izlediyseniz, Colosseum'un görülecekler listenizde ilk olması gerektiğini bilirsiniz. Panteon, Roma Forumu, St. Perter Bazilikası ve İspanyol Merdivenleri, ziyaretiniz sırasında görülmesi gereken harika sanat yapıtlarıdır. Via delBoschetto, tartışmasız olarak eski ve moda aksesuarları için alışveriş yapmak için en iyi caddedir. Piazza Navona'daki aile sahibi bir işletmeden el yapımı takı ve saatler satın alın.

Çoğu personel İngilizce konuşsa da, Roma'ya gitmeden önce bazı temel İtalyanca kelimeleri öğrenin. Çoğu kurumun kredi kartları kabul etmesine rağmen hizmet ve mal da nakit ödemeleri kabul edecektir. Para biriminizi Euro'ya çevirdiğinizden emin olun, çünkü bu para birimi yerel para birimidir. Roma'nın havası, yaz mevsiminde yaşanan yağış ile hoştur. İklim sıcak ve ılık olduğu için gezginler Roma'yı yılın her mevsiminde ziyaret etmenin tadını çıkarabilirler. Çılgınlığı gibi, Roma, Greenwich Meridyen Saati'nden 2 saat öndedir.

Bir araba kiralayabilir, taksi kiralayabilir veya bir otobüse binebilir ve şehrin ilk mimari güzelliğini yaşayabilirsiniz. Roma'daki toplu taşıma sistemi dikkat çekicidir ve gezginler tren, otobüs, tekne, araba ve uçakları kullanarak kolaylıkla dolaşabilmektedirler.